BFA Outdoor Championships, Catton Hall : Results

Back To Tournament
Division: 1
Place Team Fastest Time
1 Jets 16:17
2 Lightning Fizzicals 16:51
3 Hampshire Harriers 16:37
4 Nene Valley Rapids 16:62
5 Bristol Ball-istics 16:60
6 Live Wires 16:47
Division: 2
Place Team Fastest Time
1 Commandos Believe in Karma 16:61
2 Barking 4 Balls 16:90
3 Northants Falcons 16:89
4 Fenland Inferno 16:65
5 Nene Valley Sprinters 16:92
6 Coventry Racers 16:97
Division: 3
Place Team Fastest Time
1 FourPaws Racing 17:12
2 Racing Herts 17:25
3 Runcorn Raiders 17:27
4 Carnegie Canines 17:04
5 Kennet Zingers 17:12
6 Flying Dragons 16:99
Division: 4
Place Team Fastest Time
1 Rotherham Rockets 17:39
2 Delta Demolition 17:27
3 Cambridgeshire Canines 17:55
4 Wild West Black & Whites 17:80
5 Wire Flash 17:86
6 Geordie Racers 17:87
Division: 5
Place Team Fastest Time
1 Flea Jumperz 17:32
2 Brigg Muttley Missiles 17:30
3 Notts Supadogs 17:49
4 Solar Flare 17:44
5 Hatfield Hit & Run 17:88
6 Killie Ultimutz 17:79
Division: 6
Place Team Fastest Time
1 Greetland Grasshoppers 18:06
2 Nuneaton Flyers 17:80
3 Ramsden Hadaball 17:66
4 Watson's Express 17:81
5 Jet Streams 17:92
6 Lightning Strikes 17:74
Division: 7
Place Team Fastest Time
1 Banchory Bravehearts 18:08
2 Wicked 18:54
3 Rotherham Razors 17:69
4 Dukes of Hazzard 18:04
5 Relentless 18:36
6 FourPaws Flying 18:41
Division: 8
Place Team Fastest Time
1 Runcorn Run-A-Ways 17:83
2 Shawcross Racers 17:91
3 Leicester Lunatics 18:09
4 Bassett Torpedoes 18:02
5 Bassett Jelly Beans 18:09
6 Radical 18:48
Division: 9
Place Team Fastest Time
1 Mad Mutts 17:94
2 Bristol Ball-istic Rockets 18:00
3 Coventry Blues 17:87
4 Eclipse Rising 18:10
5 Solar Energy 18:65
6 The Flying Scots Synergy 18:49
Division: 10
Place Team Fastest Time
1 Deva Dogmatix 17:69
2 Snap Dragons 18:12
3 Trigger Happy Clan 17:95
4 All4One on the Fly 18:54
5 Lowerdale Loony Tunes 18:08
6 Wild West Misfits 18:16
Division: 11
Place Team Fastest Time
1 Gofours Poachers 18:17
2 Up and Running Ricochets 18:26
3 Molten Magnets 18:26
4 Somerset Scrumpys 18:06
5 Carnegie Carnage 18:17
6 Hinckley Hooligans 18:66
Division: 12
Place Team Fastest Time
1 Carry On's 18:17
2 Ready2Fly 18:34
3 Hampshire Hurricanes 18:48
4 Border Killie's 18:37
5 Northants Hawks 18:74
6 Harvey's Calverley Hooligans 18:67
Division: 13
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Mavericks 18:51
2 Zebedee Springers 18:58
3 4x4 Quattro 18:68
4 Running 4 Mutts 18:14
5 Reiver Raiders 19:00
6 Bassett Tutti Fruitti's 18:83
Division: 14
Place Team Fastest Time
1 Lucky Dragons 18:29
2 Copper Wires 18:32
3 The Sussex Torpedos 18:69
4 Cambridgeshire Catapults 18:71
5 Quantum Mechanics 18:96
6 Paws 8 18:83
Division: 15
Place Team Fastest Time
1 Phantom Fury 18:29
2 Kennet Kites 18:80
3 InnerWolf 18:76
4 Bristol Ball-istic Bombshells 19:07
5 The Doghouse 19:37
6 FourPaws Mixing 21:27
Division: 16
Place Team Fastest Time
1 Northlincs Never Say Die 18:78
2 Power Jets 18:63
3 Rovers Return 19:13
4 Nene Valley Cruisers 19:35
5 Running 4 Balls 19:48
6 Lichfield All Blacks 19:10
Division: 17
Place Team Fastest Time
1 Hatfield Hellraisers 18:39
2 Molten Marvels 19:29
3 Fearless Flyballers 19:23
4 Brighton Boomerangs 19:32
5 Essex Expectations 18:71
6 Fast Lane 4x4's 19:33
Division: 18
Place Team Fastest Time
1 Delta Dynamite 19:60
2 4x4 Discovery 19:22
3 Wuff N Ready Runners 19:39
4 Eclipse Explosion 19:17
5 Free Wheelers Fast 'n' Furious 19:49
6 Delta Divas 23:07
Division: 19
Place Team Fastest Time
1 Crossfire 19:25
2 Hampshire Hooligans 19:22
3 Yorkshire Leapers 19:28
4 Phantom Jets 18:76
5 Electric Wires 19:04
6 4x4 Defenders 21:10
Division: 20
Place Team Fastest Time
1 Nuneaton Bees 18:90
2 The Flying Scots Rorz 19:18
3 Buccaneers 19:43
4 Brid Bay Uniques 18:95
5 Rotherham Runaways 19:70
6 Box Clever 19:90
Division: 21
Place Team Fastest Time
1 Pounding Herts 19:20
2 Bytes Bite Back 19:03
3 Relentless Rebound 19:68
4 Thunder 19:66
5 Northdene's Legend 20:35
6 Watson's Prime Time 20:00
Division: 22
Place Team Fastest Time
1 Hinckley Heelers 19:44
2 Wilmslow Coyotes 19:69
3 Dundee Locomotive 19:45
4 Banbury Cross Paws for Thought 19:45
5 Reiver Reprobates 19:52
6 Waggytails Flyball 18:66
Division: 23
Place Team Fastest Time
1 Carnegie Chaos 19:52
2 Commandos Black Ops 19:22
3 Carry On Racing 19:34
4 Notts Supasonics 19:61
5 Waendel Drifters 19:08
6 Shake dem Bones 19:45
Division: 24
Place Team Fastest Time
1 DogStar 19:40
2 Muskerhound Myway 19:61
3 On the Wicked Side 19:89
4 Bristol Ball-istic Extraset 19:33
5 Hotshots Harriers 19:69
6 Crossroads Crazy Crew 19:99
Division: 25
Place Team Fastest Time
1 Banchory Highlanders 19:95
2 Karmageddon 20:05
3 Grease Lightning 19:91
4 Essex Express 19:67
5 Wicked Collective 20:51
6 Cheshire Chasers 20:30
Division: 26
Place Team Fastest Time
1 Wild West Mustangs 19:84
2 Ginger Mutts 19:56
3 Sheffield Swifts 20:10
4 Dukes Barking Balls 19:97
5 Hinckley Hounds 21:28
6 The Crate Escape 21:46
Division: 27
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Mischief 19:52
2 Antics in Acceleration 20:63
3 Hampshire Hopefuls 20:30
4 Keresley K9 Hoppers 20:46
5 Up and Running 20:06
6 Marboodogz 20:30
Division: 28
Place Team Fastest Time
1 Commandos on Manoeuvres 19:35
2 Scrumpy Dash 19:80
3 Wilmslow Hyenas 19:84
4 Ramsden Jump To It 19:99
5 Furbeez 20:80
6 Kennet Kestrels 20:97
Division: 29
Place Team Fastest Time
1 Dundee Dandies 19:95
2 Brid Bay 19:83
3 Trigger Happy Crew 20:30
4 TOWIF Mucky Paws 20:65
5 Nuneaton Dodgers 20:46
6 A Killie's Heel 19:88
Division: 30
Place Team Fastest Time
1 Lomond Bonny Bouncers 20:13
2 Hatfield Hyperactive 21:06
3 Sky Blue Dragons 19:97
4 Delta Donuts 20:40
5 Ready4EveryEventuality 20:21
6 Cambridgeshire Cannons 20:72
Division: 31
Place Team Fastest Time
1 Brighton Bullets 19:98
2 Geordie Titans 20:51
3 Monster Mania 20:33
4 Wilmslow Jackals 20:45
5 FourPaws On The Move 21:51
6 Calverley Chasers 21:47
Division: 32
Place Team Fastest Time
1 Peak Performers 20:50
2 Bristol Ball-istic Bombers 20:23
3 Coyote Misfits 20:37
4 Atomic Force 20:08
5 Midshires Mud Larks 20:57
6 Banbury Cross Paws on the Go 20:39
Division: 33
Place Team Fastest Time
1 Lightning Storm 20:49
2 Commandos Home Guard 20:36
3 Watson's Stop Time 20:76
4 Striking Herts 21:16
5 Celtic Spirit 21:43
6 Carry On Regardless 21:44
Division: 34
Place Team Fastest Time
1 Lightning Sprites 20:78
2 Flea Powderz 20:24
3 The Flying Scots Toerags 20:72
4 Whiterose Wagtails 21:12
5 Bassett Dynamites 21:51
6 Calverley Lord Paws 20:74
Division: 35
Place Team Fastest Time
1 Up and Running Rabble 20:98
2 Carnegie Chargers 20:26
3 Northants Kites 20:43
4 Coventry Dodgers 21:83
6 Box Sprinters 21:21
45 Nene Valley Relays 21:11
Division: 36
Place Team Fastest Time
1 Fenland Hellfire 20:32
2 Muskerhounds Misfits 20:29
3 Dukes Inbetweeners 21:31
4 Cambridgeshire Crusaders 20:38
5 Solar Activity 21:67
6 Grasshopper Gremlins 20:05
Division: 37
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy Troop 21:17
2 FourPaws Running 21:46
3 The Sussex Speedos 21:02
4 Wire Connexion 21:37
5 Bassett Allsorts 22:07
6 Midshires Mud Pack 21:48
Division: 38
Place Team Fastest Time
1 Blackpool Super Nova 21:35
2 Yorkshire Racers 21:63
3 Radical Revellers 22:67
4 The Flying Scots Ginger Crumbles 21:47
5 Relentless Revolution 21:85
6 Up and Running Riff Raff 22:81
Division: 39
Place Team Fastest Time
1 Doghouse Hit 'n' Run 22:14
2 Just Jets 21:64
3 Norfolk Skylarks 20:75
4 Antics with Attitude 21:19
5 Underdogs Unleashed 23:17
6 Doncaster Eastern Stars 25:08
Division: 40
Place Team Fastest Time
1 Molten Muzzles 21:56
2 Cambridgeshire Crossbows 22:21
3 Carry on Laughing 21:97
4 All4One 21:77
5 Scrumpy Gold 23:20
6 InnerWolf Greys 21:03
Division: 41
Place Team Fastest Time
1 Wharfedale Wombles 22:07
2 BuccFly 22:71
3 Four In The Fast Lane 22:74
4 Dig dem Bones 22:75
5 Trigger Happy Pals 21:66
6 Geordie Warriors 21:72
Division: 42
Place Team Fastest Time
1 Wild West Specials 22:92
2 Crossfire Crackers 22:49
3 Reivers Roaming 23:35
4 Paws 8 Pred8tors 23:15
5 Quantum Stride 23:56
6 Bassett Jelly Atrics 23:86
Division: 43
Place Team Fastest Time
1 Ra Ra Lomond 22:34
2 Midshires Mud Labs (+1) 22:53
3 Able Antics 23:99
4 Flea Scratcherz 23:12
4 Essex Escargoes 23:58
6 Freewheelers Touch & Go 22:77
Division: 44
Place Team Fastest Time
1 Notts supanaturals 23:17
2 Hotshots Hooligans 22:76
3 Whiterose Bushytails 22:98
4 Cheshire Set 23:66
5 Beating Herts 24:56
6 Monster Mayhem 22:39
Division: 45
Place Team Fastest Time
1 Jumping 4 Balls 22:93
2 Fear Nothing 22:01
3 Ramsden Twist & Shout 23:98
4 Wicked Wobblers 24:39
5 Banbury Cross Paws for a Moment 25:94
6 Forever Mad, Forever Mutts 26:77
Division: 46
Place Team Fastest Time
1 Byte Marks 23:66
2 Molten Minstrels 23:64
3 WaggytailEnders 23:38
4 South Riding Vulcans 24:72
5 Ready2Rock 24:56
6 Smudgie's Lomond Super Woofers 24:09
Division: 47
Place Team Fastest Time
1 DogStar Diplomats 23:83
2 Muskerhound Moonlighters 25:56
3 Scrumpy Jacks 23:68
4 Free Wheelers 25:08
5 Gofour Imps 24:02
6 Keresley Colliers 25:96
Division: 48
Place Team Fastest Time
1 Move Over Rover 26:98
2 Springers 26:27
3 Bristol Ball-istic Missiles 27:31
4 Ready2Rumble 28:75
5 Keresley K9 24:18