Cowgate Farm, Hawkinge : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Justin Shearing
Place Team Fastest Time
1 Jets 16:83
2 Flea Jumperz 17:55
3 Essex Echoes 16:86
4 Kennet Specials 17:59
5 Jet Streams 17:91
6 Wicked 17:98
Division: 2
Judge: Zara Silver
Place Team Fastest Time
1 Ball Busters 17:99
2 Lightning Strikes 17:96
3 Delta Thunder 18:26
4 Up and Running Ricochets 18:53
5 FourPaws Flying 18:83
Division: 3
Judge: Jillian Head
Place Team Fastest Time
1 Fast Lane 4x4's 19:04
2 Power Jets 19:35
3 FourPaws Mixing 19:79
4 Essex Expectations 18:45
5 Grease Lightning 19:26
6 Flea Hopperz 18:31
Division: 4
Judge: Andrew Worrall
Place Team Fastest Time
1 Shooting Star Comets 19:07
2 Shooting Star Moonies 19:42
3 Ramsden Hadaball 18:87
4 On the Wicked Side 19:89
5 All4One on the Fly 18:75
6 4 The Love Of Collies 20:62
Division: 5
Judge: Ray Lewis
Place Team Fastest Time
1 Brighton Boomerangs 19:21
2 Lightning Bolt 19:34
3 Ramsden Chaos 19:64
4 Ball Buster Bouncers 19:87
5 Phantom Jets 20:29
6 Waggytails Flyball 19:96
Division: 6
Judge: Bill Reast
Place Team Fastest Time
1 Aces Spades 19:99
2 Buccaneers 19:85
3 Underdogs Too 20:81
4 Up and Running 20:06
5 Wicked Collective 20:12
6 Essex Express 20:85
Division: 7
Judge: Nicky James
Place Team Fastest Time
1 Brighton Bullets 21:01
2 Furbeez 21:19
3 Flea Sprayz 20:15
4 4 The Love of Huskies 22:03
Division: 8
Judge: Erica Steele
Place Team Fastest Time
1 Lightning Shocks 20:62
2 Delta Donuts 20:83
3 Shooting Star Rockets 20:81
4 Up and Running Rabble 21:05
5 Ramsden Jump To It 21:75
6 Shooting Star Jokers 22:17
Division: 9
Judge: Nicola McCoy
Place Team Fastest Time
1 Essex Extras 21:43
2 Flea Powderz 20:65
3 FourPaws On The Move 21:62
4 Just Jets 22:39
5 Wickford Waggin'tails 21:74
6 Up and Running Riff Raff 25:81
Division: 10
Judge: Jason Baker
Place Team Fastest Time
1 Ball Buster Bandits 21:51
2 Wicked Wobblers 22:96
3 Lightning Sprites 22:70
4 FourPaws Running 23:52
5 Underdogs Unleashed 22:78
Division: 11
Judge: Wayne O'Rourke
Place Team Fastest Time
1 WaggytailEnders 22:28
2 BuccFly 23:12
3 Essex Escargoes 23:10
4 Delta Divas 22:97
5 Ball Buster Babies 24:98
6 Up and Running Reloaded 23:31
Division: 12
Judge: Kim Sermon
Place Team Fastest Time
1 Four In The Fast Lane 23:08
2 Ramsden Twist & Shout 23:69
3 Brighton Blitz 23:02
4 All4One 26:67
5 Flea Scratcherz 23:53