Brookfield, Fair Oak : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Jason Baker
Place Team Fastest Time
1 Bristol Ball-istics 16:46
2 Hampshire Harriers 16:23
3 Jets 16:69
4 Essex Echoes 16:68
5 Lightning Strikes 17:61
Division: 2
Judge: Nicky James
Place Team Fastest Time
1 Bristol Ball-istic Rockets 17:91
2 Flea Jumperz 17:46
3 Kennet Zingers 17:64
4 Somerset Scrumpys 18:22
5 Wild West Black & Whites 17:84
6 Bassett Torpedoes 18:31
Division: 3
Judge: Jane Baker
Place Team Fastest Time
1 Bassett Jelly Beans 18:13
2 Jet Streams 17:91
3 Hampshire Hurricanes 18:14
4 Kennet Kites 18:60
5 FourPaws Flying 18:81
Division: 4
Judge: Kim Sermon
Place Team Fastest Time
1 Barkshire Bandits 18:24
2 Ball Buster Jumballs 18:12
3 Shooting Star Moonies 19:17
4 Up and Running Ricochets 18:79
5 Shooting Star Comets 19:21
6 Scrumpy Rascals 18:89
Division: 5
Judge: Zara Silver
Place Team Fastest Time
1 Fast Lane 4x4's 19:31
2 Bristol Ball-istic Bombshells 19:13
3 Grease Lightning 20:16
4 Radical 19:40
5 FourPaws Mixing 19:76
Division: 6
Judge: Sonya Taylor
Place Team Fastest Time
1 Power Jets 19:09
2 Bassett Allsorts 19:07
3 Essex Expectations 18:62
4 Wild West Misfits 19:48
5 4 The Love Of Collies 19:30
6 Flea Hopperz 18:50
Division: 7
Judge: Louise Perkins
Place Team Fastest Time
1 Ball Buster Bouncers 19:85
2 Lightning Bolt 19:71
3 On the Wicked Side 19:89
4 The Sussex Speedy Screamers 19:98
5 Hampshire Hooligans 20:02
6 Scrumpy Dash 20:76
Division: 8
Judge: Garry Black
Place Team Fastest Time
1 Brighton Boomerangs 19:33
2 Buccaneers 19:46
3 Waggytails Flyball 19:70
4 Hampshire Hopefuls 19:97
5 Wicked Collective 19:89
6 Up and Running 20:17
Division: 9
Judge: Nicola McCoy
Place Team Fastest Time
1 The Sussex Torpedos 20:01
2 Furbeez 20:52
3 Bristol Ball-istic Extraset 20:77
4 Shooting Star Jokers 21:62
5 Recall 20:52
Division: 10
Judge: Jenny Knight
Place Team Fastest Time
1 4x4 Defenders 20:39
2 Brighton Bullets 20:71
3 4 The Love of Huskies 22:87
4 Phantom Jets 19:73
5 Bassett Dynamites 20:94
6 Wild West Mustangs 19:52
Division: 11
Judge: Michael Black
Place Team Fastest Time
1 Flea Sprayz 20:12
2 Up and Running Rabble 20:41
3 Kennet Kestrels 20:20
4 Lightning Storm 20:77
5 Shooting Star Rockets 20:74
6 Box Clever 19:96
Division: 12
Judge: Darren Dent
Place Team Fastest Time
1 Barkshire Bambinos 20:43
2 Flea Powderz 20:88
3 The Sussex Speedos 20:94
4 Radical Revellers 22:35
5 Up and Running Riff Raff 22:08
Division: 13
Judge: Erica Steele
Place Team Fastest Time
1 Box Sprinters 21:86
2 Just Jets 22:17
3 Lightning Sprites 22:22
4 Scrumpy Gold 23:02
5 Loud and Wild 20:11
Division: 14
Judge: Trudy Boakes
Place Team Fastest Time
1 Essex Extras 21:26
2 Ball Buster Bandits 21:20
3 Four In The Fast Lane 23:79
4 Wicked Wobblers 23:14
5 FourPaws Running 24:90
Division: 15
Judge: Penny Charlton
Place Team Fastest Time
1 Wild West Specials 23:30
2 BuccFly 22:72
3 Essex Escargoes 22:88
4 Bassett Jelly Atrics 24:08
5 Brighton Up 25:19
Division: 16
Judge: Kate Sermon
Place Team Fastest Time
1 Brighton Blitz 23:78
2 Bristol Ball-istic Missiles 24:22
3 Scrumpy Jacks 28:92
4 Ball Buster Babies 27:59