Imber Court, East Molesey : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Jenny Knight
Place Team Fastest Time
1 Bristol Ball-istics 16:48
2 Wicked 16:67
3 Lightning Strikes 17:16
4 Hampshire Harriers 16:76
5 Jets 17:44
Division: 2
Judge: Bill Reast
Place Team Fastest Time
1 FourPaws Racing 17:02
2 Knebworth Twisters 16:93
3 Delta Demolition 17:55
4 Barkshire Bandits 17:76
5 Shooting Star Comets 18:37
6 Somerset Scrumpys 18:09
Division: 3
Judge: Jason Baker
Place Team Fastest Time
1 Wild West Black & Whites 17:59
2 Ramsden Ravers 18:27
3 Essex Echoes 17:12
4 Lightning Flash 18:21
5 Radical 18:36
6 FourPaws Flying 18:90
Division: 4
Judge: Justin Shearing
Place Team Fastest Time
1 Jet Streams 17:76
2 Flea Hopperz 18:15
3 Hampshire Hurricanes 18:00
4 Ramsden Rockers 18:29
5 Wicked Elite 18:58
6 Knebworth Tornadoes 19:35
Division: 5
Judge: Penny Charlton
Place Team Fastest Time
1 Delta Donuts 18:88
2 Shooting Star Moonies 18:43
3 Bristol Ball-istic Rockets 18:91
4 Up and Running Ricochets 19:28
5 Power Jets 19:38
6 Essex Epics 19:08
Division: 6
Judge: Jane Baker
Place Team Fastest Time
1 Delta Delinquents 18:97
2 Recall 18:76
3 Ball Buster Jumballs 18:83
4 Lightning Sprites 19:48
5 Lightning Hurricanes 19:57
6 Ramsden Rewind 20:15
Division: 7
Judge: Chris Mace
Place Team Fastest Time
1 Wild West Mustangs 19:05
2 All4One on the Fly 18:50
3 4 The Love Of Dogs 19:26
4 Fast Lane 4x4's 20:54
5 FourPaws Mixing 20:44
6 Wicked Collective 21:93
Division: 8
Judge: Nicky James
Place Team Fastest Time
1 Barkshire Bullets 20:38
2 Essex Expectations 20:91
3 Essex Eccentrics 20:26
4 Up and Running Riff Raff 21:11
5 Buccaneers 20:86
Division: 9
Judge: Ray Lewis
Place Team Fastest Time
1 FourPaws On The Move 20:50
2 Phantom Jets 20:08
3 Crossfire 20:25
4 Lightning Chasers 20:49
5 Flea Powderz 20:94
6 Ramsden Reelers 21:23
Division: 10
Judge: Zara Silver
Place Team Fastest Time
1 Scrumpy Dash 20:20
2 Hampshire Hopefuls 20:20
3 Kennet Kingfishers 21:54
4 Underdogs Too 19:76
5 Delta Dynamite 22:90
Division: 11
Judge: Tony James
Place Team Fastest Time
1 Lightning Bolt 20:66
2 Barkshire Bambinos 21:70
3 Just Jets 22:27
4 Up and Running Rabble 22:08
5 Shooting Star Rockets 21:05
6 Loud Crowd 19:89
Division: 12
Judge: Kim Sermon
Place Team Fastest Time
1 Scrumpy Vintage 21:99
2 Ball Buster Bouncers 20:78
3 Hotshots Harriers 20:58
4 Underdogs Unleashed 22:10
5 WaggytailEnders 21:98
6 Flea Sprayz 21:74
7 Up and Running Reloaded 23:29
Division: 13
Judge: Richie O'Neill
Place Team Fastest Time
1 Brighton Bullets 21:76
2 Shooting Star Jokers 21:65
3 Four In The Fast Lane 23:35
4 Radical Rogues 23:66
5 The Dons 23:25
6 Wicked Wobblers 24:80
Division: 14
Judge: Erica Steele
Place Team Fastest Time
1 Wild West Specials 26:07
2 Ball Buster Babies 25:39
3 FourPaws Running 24:26
4 Ramsden Rollers 25:73
5 Donquixote 25:67
6 Essex Endurance 21:67
Division: 15
Judge: Nicola McCoy
Place Team Fastest Time
1 Brighton Blitz 24:79
2 BuccFly 27:33
3 Scrumpy Jacks 25:71
4 Hotshots Hawks 25:57