Padworth Village Hall, Reading : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Wayne O'Rourke
Place Team Fastest Time
1 Aces 16:14
2 Nene Valley Rapids 16:59
3 Bristol Ball-istics 16:57
4 Lightning Strikes 16:83
5 Kennet Zingers 16:99
Division: 2
Judge: Kim Sermon
Place Team Fastest Time
1 Flea Jumperz 17:06
2 Jets 16:79
3 Delta Demolition 17:11
4 Aces Wild 17:14
5 Racing Herts 17:87
6 Aces Hearts 17:95
Division: 3
Judge: Tony James
Place Team Fastest Time
1 Lightning Flash 18:04
2 Essex Echoes 17:79
3 Shooting Star Comets 18:18
4 Somerset Scrumpys 17:88
5 Kennet Kites 18:23
6 Black Adders 16:85
Division: 4
Judge: Darren Dent
Place Team Fastest Time
1 Aces Diamonds 18:36
2 Radical 18:07
3 Ramsden Ravers 18:31
4 Jet Streams 18:38
5 FourPaws Mixing 19:56
6 Shooting Star Moonies 19:65
Division: 5
Judge: Andrew Worrall
Place Team Fastest Time
1 Bristol Ball-istic Rockets 17:94
2 Pounding Herts 18:55
3 Wicked Elite 18:88
4 Ramsden Rockers 19:43
5 Delta Donuts 19:52
Division: 6
Judge: Nicola McCoy
Place Team Fastest Time
1 Flea Hopperz 18:54
2 On the Wicked Side 19:14
3 Lightning Hurricanes 19:10
4 Essex Epics 18:96
5 Nene Valley Sprinters 18:78
6 Wicked Collective 20:33
Division: 7
Judge: Erica Steele
Place Team Fastest Time
1 Lightning Sprites 19:41
2 Radical Revellers 20:44
3 Bristol Ball-istic Extraset 19:66
4 Scrumpy Gold 19:94
5 4 The Love Of Collies 20:14
6 Kennet Kestrels 20:24
Division: 8
Judge: Katie Moffat
Place Team Fastest Time
1 Power Jets 19:33
2 Black Adders Go Forth 19:86
3 Ramsden Rewind 21:38
4 FourPaws On The Move 21:06
5 Wicked Evolution 22:04
6 Cotswold Cyclones 30:97
Division: 9
Judge: Michael Black
Place Team Fastest Time
1 Furbeez 20:51
2 Lightning Shocks 20:03
3 Wild West Mustangs 19:99
4 Aces Rapids 20:53
5 Essex Eccentrics 19:40
6 Nene Valley Cruisers 18:72
Division: 10
Judge: Tony James
Place Team Fastest Time
1 Phantom Jets 20:33
2 Essex Expectations 20:34
3 Lightning Sparks 21:11
4 Banbury Cross 20:93
5 Aces Dominos 20:43
6 Flea Powderz 19:82
Division: 11
Judge: Chris Mace
Place Team Fastest Time
1 Loud Crowd 20:82
2 Kennet Kingfishers 20:84
2 Shooting Star Rockets 21:63
4 Waggytails Flyball 20:68
5 The Sussex Torpedos 20:57
Division: 12
Judge: Jenny Knight
Place Team Fastest Time
1 Beating Herts 21:95
2 Flea Sprayz 21:54
3 Just Jets 21:58
4 Delta Delinquents 19:46
5 Delta Dynamite 21:85
Division: 13
Judge: Michael Black
Place Team Fastest Time
1 The Sussex Speedos 22:37
2 Banbury Cross Bucks 23:80
3 Scrumpy Vintage 22:17
4 Wicked Wobblers 23:80
5 Bristol Ball-istic Bombers 22:66
6 Donquixote 24:72
Division: 14
Judge: Jane Baker
Place Team Fastest Time
1 FourPaws Running 25:71
2 Essex Endurance 24:21
3 Ramsden Rollers 24:97
4 Bristol Ball-istic Missiles 26:71
5 Scrumpy Jacks 26:81