Acremead Kennels, Abingdon : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Sam Bawden
Place Team Fastest Time
1 Aces 16:81
2 Nene Valley Rapids 17:12
3 Aces Wild 17:40
4 Jets 16:97
5 Bristol Ball-istics 17:93
Division: 2
Judge: Kelly Murdoch
Place Team Fastest Time
1 Somerset Scrumpys 18:10
2 Black Adders 18:32
3 Essex Echoes 18:00
4 Wild West Black & Whites 18:26
5 Comhlan Canines 18:32
6 Aces Hearts 18:38
Division: 3
Judge: Roger Batten
Place Team Fastest Time
1 Bristol Ball-istic Rockets 18:52
2 Kennet Specials 18:59
3 Aces Diamonds 18:67
4 Bassett Hotdogs 17:94
5 Flea Jumperz 17:22
Division: 4
Judge: Rebecca Turner
Place Team Fastest Time
1 Molten Magnets 18:61
2 Flea Hopperz 18:34
3 Radical 18:19
4 Mad Mutts 18:62
5 Bassett Allsorts 19:18
Division: 5
Judge: Katie Moffat
Place Team Fastest Time
1 Nene Valley Sprinters 19:05
2 4x4 Quattro 18:60
3 Radical Revellers 20:32
4 Foxes & Vixens 20:52
5 Bassett Dynamites 20:26
Division: 6
Judge: Zara Silver
Place Team Fastest Time
1 Mad Mutt-leys 19:25
2 Essex Epics 19:76
3 Fast Lane 4x4's 19:96
Division: 7
Judge: Michael Black
Place Team Fastest Time
1 Black Adders Go Forth 19:81
2 Running 4 Mutts 19:67
3 Flea Powderz 20:07
4 Banbury Cross Bandits 20:16
5 Molten Minstrels 19:91
Division: 8
Judge: Jenny Knight
Place Team Fastest Time
1 Power Jets 19:89
2 Wild West Mustangs 20:38
3 Relentless Rebound 19:64
4 Bristol Ball-istic Bombers 21:35
5 Devon Dropouts! 21:81
6 Scrumpy Gold 19:67
Division: 9
Judge: Dale Cave
Place Team Fastest Time
1 Molten Marvels 21:45
2 Aces Rapids 20:54
3 Furbeez 21:37
4 WaggytailEnders 22:50
5 Nene Valley Relays 22:65
Division: 10
Judge: Paul Horton
Place Team Fastest Time
1 Bassett Torpedoes 20:47
2 Ginger Mutts 21:48
3 Country Foxes 23:24
4 Kiddy Monsters 20:35
5 Recall 20:04
Division: 11
Judge: Trudy Boakes
Place Team Fastest Time
1 Essex Expectations 21:00
2 4x4 Defenders 20:69
3 Just Jets 22:27
4 Molten Metals 22:15
5 Relentless Revolution 23:01
6 All4One on the Fly 21:72
Division: 12
Judge: Andrew Worrall
Place Team Fastest Time
1 The Sussex Ice Screamers 21:47
2 Northants Harriers 22:87
3 Crossroads 22:59
4 Phantom Jets 21:64
5 Scrumpy Vintage 22:25
6 Merlins Magicians 21:53
Division: 13
Judge: Jane Baker
Place Team Fastest Time
1 Atomic 21:46
2 Keresley K9 Hoppers 22:14
3 Box Sprinters 22:43
4 Tafs Turbos 22:95
5 Scallywags 23:38
Division: 14
Judge: Sue Sharp
Place Team Fastest Time
1 Molten Muzzles 22:70
2 Fox & Hounds 22:43
3 Abbots Arrows 22:60
4 Four In The Fast Lane 25:75
Division: 15
Judge: Garry Black
Place Team Fastest Time
1 Molten Magic 23:52
2 Bassett Jelly Atrics 25:07
3 Fun 4 Mutts 23:45
4 The Dons 23:66
5 Bristol Ball-istic Missiles 26:93
6 Keresley Colliers 25:41
Division: 16
Judge: Wayne O'Rourke
Place Team Fastest Time
1 Scrumpy Jacks 25:43
2 Essex Endurance 28:39
3 Donquixote 23:77
4 Banbury Cross Bucks 23:86
5 Wild West Specials 23:98