Epworth Showground, Doncaster : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Iain Barlow
Place Team Fastest Time
1 Storm Chasers 16:81
2 Runcorn Raiders 17:34
3 Live Wires 16:96
4 Reiver Rebels 17:44
5 Deva Dogmatix 17:69
6 Trigger Happy 17:80
Division: 2
Judge: Steve Leek
Place Team Fastest Time
1 Nuneaton Flyers 17:47
2 Wire Flash 18:00
3 Greetland Grasshoppers 17:61
4 Brigg Muttley Mayhem 17:93
5 Copper Wires 18:14
6 Alpha Dogz 19:55
Division: 3
Judge: Caz Higginson
Place Team Fastest Time
1 Coventry Racers 18:09
2 Cleveland Arrows 18:93
3 Storm Force 18:33
4 Shawcross Racers 18:50
5 Hatfield Hit & Run 18:86
6 Coventry Blues 18:67
Division: 4
Judge: Sally Warren
Place Team Fastest Time
1 Calverley Chaos 18:80
2 Reiver Renegades 19:00
3 Paws 8 Pred8tors 18:16
4 Karma Drama 18:69
5 Commandos at Ease 19:55
6 The Doghouse 19:20
Division: 5
Judge: Kerry Sugden
Place Team Fastest Time
1 DogStar 18:83
2 Running 4 Balls 19:01
3 Runcorn Run-A-Ways 19:14
4 Sheffield Sharks 19:34
5 Hatfield Hyperdogs 19:35
6 Furry Team Chaos! 19:55
Division: 6
Judge: Zoe Oxley
Place Team Fastest Time
1 Electric Wires 19:48
2 Notts Supacharged 19:87
3 Paws 8 20:05
4 Nuneaton Bees 19:00
5 Reiver Reprobates 19:29
6 Grasshopper Express 19:76
Division: 7
Judge: Darryl Ogden
Place Team Fastest Time
1 Monster Mania 19:51
2 Brigg Muttley Magnets 19:93
3 BYOB Two 19:74
4 Dundee Dynamutz 20:40
5 Shawcross Sprinters 20:00
6 Furry Mayhem 20:95
7 Commandos on Patrol 20:98
Division: 8
Judge: Michael Minich
Place Team Fastest Time
1 Linnotts Blue Jays 19:87
2 Calverley Cool Runnings 19:37
3 Covert Clangers 20:35
4 Reiver Rascals 19:86
5 Bytes Bite Back 21:28
6 Alpha Bedlam 20:24
Division: 9
Judge: Jess Norman
Place Team Fastest Time
1 Hatfield Hijakers 20:18
2 Sheffield Swifts 19:96
3 Freewheelers Full Frottle 20:29
4 Coventry Dodgers 20:95
5 Wire Springs 23:02
6 Deva Volcanix 21:21
Division: 10
Judge: Tony Hodge (Deceased March 2016)
Place Team Fastest Time
1 Karma Chameleons 20:76
2 Northdene's Rapid Rainstorm 20:67
3 Eye of the Storm 21:09
4 Commandos Black Ops 20:68
5 Cleveland Harriers 20:48
6 Runcorn Rebels 19:90
7 Yorkshire Rockets 19:94
Division: 11
Judge: Jean Hedley
Place Team Fastest Time
1 Northdene's Need for Speed 20:86
2 Linnotts Racers 21:86
3 Trigger Happy Pals 22:37
4 Cookie Monsters 22:11
5 DogStar Diplomats 22:19
Division: 12
Judge: Stuart Harrison
Place Team Fastest Time
1 Whiterose Bushytails 22:26
2 Hatfield Harriers 21:79
3 Paws 8 Tumbling Monkeys 23:92
4 Free Wheelers 24:29
5 Crazy Crusaders 24:66
6 The Mavericks 21:45
Division: 13
Judge: Maureen Hendry
Place Team Fastest Time
1 Byte Marks 24:63
2 Whitley Wonders 23:76
3 Doncaster Eastern Stars 24:24
4 BYOB Whines 23:09
5 Hucknall Torkards 24:21
6 Calverley Canine Crusaders 22:20
Division: 14
Judge: David Warren
Place Team Fastest Time
1 Jumping 4 Balls 23:97
2 Doghouse Hit 'n' Run 25:64
3 Yorkshire Bouncers 27:80
4 Calverley Lord Paws 26:96