Epworth Showground, Doncaster : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Howard Campbell
Place Team Fastest Time
1 Commandos Believe in Karma 16:56
2 Flying Dragons 16:75
3 Runcorn Raiders 17:12
4 Notts Supadogs 17:39
5 Live Wires 16:88
6 Rotherham Rockets 17:69
Division: 2
Judge: Caz Higginson
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Missiles 17:56
2 Magic Dragons 17:88
3 Wire Flash 17:89
4 Runcorn Run-A-Ways 17:90
5 Greetland Grasshoppers 17:97
6 Shawcross Racers 18:13
Division: 3
Judge: Keith Marshall
Place Team Fastest Time
1 Geordie Racers 18:10
2 Furry Team Chaos! 17:94
3 Harvey's Calverley Hooligans 18:40
4 Cleveland Comets 18:42
5 Lucky Dragons 18:54
6 Zebedee Springers 18:45
Division: 4
Judge: Jax Bradburn
Place Team Fastest Time
1 The Doghouse 18:93
2 Rotherham Razors 18:29
3 Copper Wires 19:54
4 Bytes Bite Back 19:63
5 Watson's Prime Time 19:76
6 Fearless Flyballers 19:71
Division: 5
Judge: William Whiteley
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Mavericks 18:73
2 Eclipse of the Moon 19:26
3 Electric Wires 19:40
4 Free Wheelers Fast 'n' Furious 19:87
5 Rotherham Runaways 19:98
6 Notts Supasonics 21:02
Division: 6
Judge: Michael Minich
Place Team Fastest Time
1 Hatfield Hellraisers 19:30
2 Trigger Happy Clan 18:94
3 Northdene's Legend 19:80
4 Thunder 19:49
5 Muskerhound Myway 19:99
Division: 7
Judge: Nikki Manley
Place Team Fastest Time
1 Linnotts Blue Jays 19:77
2 Sheffield Striders 19:13
3 Brigg Muttley Mischief 20:05
4 Antics in Acceleration 20:37
5 DogStar Dark Knights 19:83
6 Sky Blue Dragons 20:50
Division: 8
Judge: Kerry Sugden
Place Team Fastest Time
1 Northlincs Need for Speed 20:52
2 Hatfield Hyperactive 20:77
3 Karmageddon 20:13
4 Geordie Titans 21:67
5 Calverley Chasers 21:70
Division: 9
Judge: Val Currie
Place Team Fastest Time
1 Hucknall Torkards 20:43
2 Commandos on Manoeuvres 21:46
3 Calverley Lord Paws 21:04
4 Peak Performers 20:73
Division: 10
Judge: Andrew James
Place Team Fastest Time
1 Muskerhounds Misfits 21:34
2 Commandos Home Guard 20:77
3 Furry Mayhem 20:94
4 Monster Mafia 21:39
5 Whiterose Wagtails 21:58
Division: 11
Judge: Maureen Hendry
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy Troop 21:57
2 Grasshopper Gremlins 21:76
3 Sheffield Springers 21:56
4 Trigger Happy Tribe 21:09
5 Freewheelers Touch & Go 22:98
6 Doghouse Hit 'n' Run 22:40
Division: 12
Judge: Rachel Short
Place Team Fastest Time
1 Gofour Yellowbellies 21:50
2 Wire Connexion 21:82
3 Geordie Warriors 23:23
4 Doncaster Eastern Stars 24:19
5 Able Antics 26:74
Division: 13
Judge: Cheryl Quinn
Place Team Fastest Time
1 Byte Marks 24:01
2 Linnotts Racers 24:24
3 Doghouse Zig 'n' Zag 23:79
4 Fear Nothing 25:58
5 Yorkshire Racers 21:79
Division: 14
Judge: Bob Haworth
Place Team Fastest Time
1 DogStar Sentinels 24:62
2 Gofour Imps 24:81
3 Wharfedale Wombles 23:37
4 Free Wheelers 24:98
5 Muskerhound Moonlighters 26:66
6 Springers 27:84