Drax Sports & Social Club : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Keith Marshall
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Missiles 17:42
2 Hatfield Hit & Run 18:15
3 Deva Dogmatix 17:66
4 Furry Team Chaos! 18:09
5 Shawcross Racers 19:31
6 Rotherham Rockets 17:46
Division: 2
Judge: Shian Corley
Place Team Fastest Time
1 Total Eclipse 18:36
2 Focus 17:79
3 Rotherham Razors 18:15
4 Northlincs 18:29
5 Lowerdale Loony Tunes 18:07
6 Sheffield Speeders 18:61
Division: 3
Judge: Andrew James
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy Clan 18:32
2 Cleveland Comets 18:37
3 Hatfield Hyperactive 18:48
4 Brigg Muttley Mavericks 18:87
5 The Doghouse 19:44
6 Free Wheelers Fast 'n' Furious 20:20
Division: 4
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 Cleveland Hurricanes 19:19
2 Furry Mayhem 19:25
3 Eclipse Energy 19:73
4 Brid Bay Uniques 18:94
5 Rovers Return 19:23
6 Wilmslow Coyotes 19:24
7 Rotherham Runaways 19:25
Division: 5
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 Paws 8 19:71
2 Shake dem Bones 19:43
3 Brid Bay 19:79
4 Muskerhound Myway 20:29
5 DogStar Supercharged 19:97
6 Northdene's Legend 19:99
7 Cheshire Chasers 20:73
Division: 6
Judge: Steve Leek
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Mischief 19:85
2 Thunder Bolts 19:81
3 Antics in Acceleration 19:16
4 Hatfield Hellraisers 19:91
5 Rotherham Runners 21:03
6 Geordie Titans 20:15
Division: 7
Judge: Richard James
Place Team Fastest Time
1 Lomond Bonny Bouncers 20:03
2 Hucknall Torkards 20:53
3 Dundee Down South 19:64
4 Wilmslow Hyenas 20:51
5 Wilmslow Jackals 21:09
6 Monster Mania 22:22
Division: 8
Judge: Adele Marshall
Place Team Fastest Time
1 Peak Performers 20:71
2 Muskerhounds Misfits 20:34
3 Antics with Attitude 21:78
4 Whitley Woofers 20:88
5 Whiterose Wagtails 21:59
6 Sheffield Sharks 22:78
Division: 9
Judge: Jenni Wallace
Place Team Fastest Time
1 Lowerdale Lunatics 21:81
2 Trigger Happy Chums 21:88
3 Cheshire Set 22:66
4 Geordie Warriors 22:23
5 Doghouse Hit 'n' Run 21:67
6 Furry Frenzy 22:30
Division: 10
Judge: Gill Smith-Evison
Place Team Fastest Time
1 Dig dem Bones 22:22
2 Chocolate Bytes 22:35
3 Paws 8 Pred8tors 23:28
4 Lowerdale Lucky Uns 22:64
5 Able Antics 26:49
6 Doggylicious 23:96
Division: 11
Judge: Kerry Sugden
Place Team Fastest Time
1 Ra Ra Lomond 22:48
2 Freewheelers Touch & Go 22:24
3 Whiterose Bushytails 24:11
4 Doghouse Zig 'n' Zag 24:34
5 Rover to You 24:62
6 Sheffield Scurriers 24:77
Division: 12
Judge: Bob Haworth
Place Team Fastest Time
1 Focus Diddy's 23:36
2 Frost Bytes 23:41
3 South Riding Vulcans 24:36
4 DogStar Diddy Dogs 25:14
5 Muskerhound Moonlighters 27:11
6 Free Wheelers 26:39