Just Dogs Live, Peterborough : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 Lightning Fizzicals 16:71
2 Nene Valley Rapids 16:42
3 Coventry Racers 17:34
4 Cambridgeshire Canines 17:58
5 Racing Herts 17:68
6 Nene Valley Sprinters 17:01
Division: 2
Judge: Ellen Schofield
Place Team Fastest Time
1 Solar Flare 17:65
2 Coventry Blues 18:52
3 Fenland Inferno 17:09
4 Relentless 18:97
5 Ball Buster Jumballs 18:61
Division: 3
Judge: Richie O'Neill
Place Team Fastest Time
1 Molten Magnets 18:18
2 Lightning Strikes 18:31
3 Ramsden Hadaball 17:69
4 InnerWolf 18:76
5 Cambridgeshire Catapults 19:12
6 Rebound 19:47
Division: 4
Judge: Kim Sermon
Place Team Fastest Time
1 Molten Marvels 19:18
2 Leicester Leapers 18:68
3 Nene Valley Cruisers 18:93
4 Essex Expectations 19:05
5 Quantum Mechanics 19:94
6 Relentless Rebound 19:61
Division: 5
Judge: Jillian Head
Place Team Fastest Time
1 Wuff N Ready Runners 19:20
2 Hinckley Heelers 19:68
3 Wickford Waggin'tails 19:26
4 Banbury Cross Paws for Thought 19:97
5 Rocksteady Magic 19:30
6 Lightning Twisters 19:68
Division: 6
Judge: Christina Hatcher
Place Team Fastest Time
1 Pounding Herts 20:14
2 Essex Express 19:92
3 Crossroads Crazy Crew 20:00
4 Hotshots Harriers 20:41
5 Keresley K9 Hoppers 20:73
6 Focus 21:37
Division: 7
Judge: Chris Mace
Place Team Fastest Time
1 Lightning Bolt 20:83
2 Hinckley How Many Lights 20:18
3 Molten Magic 21:37
4 Cambridgeshire Cannons 21:18
5 Atomic Force 21:41
Division: 8
Judge: Jenny Knight
Place Team Fastest Time
1 Ramsden Jump To It 21:16
2 Banbury Cross Paws on the Go 20:73
3 Striking Herts 21:59
4 Nene Valley Relays 21:73
5 Coventry Dodgers 22:74
6 Midshires Mud Larks 21:81
Division: 9
Judge: Justin Shearing
Place Team Fastest Time
1 Crossroads Crackpots 21:89
2 Ball Buster Bandits 22:21
3 Relentless Revolution 22:12
4 Cambridgeshire Crusaders 22:21
5 Fenland Hellfire 24:42
Division: 10
Judge: Kelly Murdoch
Place Team Fastest Time
1 Solar Activity 21:76
2 Lightning Sprites 20:94
3 Cambridgeshire Crossbows 22:55
4 Norfolk Skylarks 22:38
5 Molten Minstrels 24:72
6 Hotshots Hyperdogs 25:86
Division: 11
Judge: Mark Peck
Place Team Fastest Time
1 Midshires Mud Labs (+1) 23:94
2 InnerWolf Greys 22:15
3 Quantum Stride 22:83
4 Midshires Mud Pack 22:99
5 Loud and Proud 22:81
6 Ramsden Twist & Shout 24:29
Division: 12
Judge: Bill Reast
Place Team Fastest Time
1 Wickford Wipe-Outs 24:56
2 Keresley Colliers 25:36
3 Banbury Cross Paws for a Moment 25:83
4 Essex Escargoes 23:39
5 Keresley K9 27:52
6 Rocksteady Miracle 25:12