BFA INDOOR CHAMPIONSHIPS, Newark Showground : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 WOW A 15:05
2 Critical Impact 15:30
3 Supersonic Saltires 15:65
4 High Flyers 15:54
5 Aces 15:25
6 Tails We Win 15:53
Division: 2
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 Hampshire Harriers 15:88
2 Aces Hold Em 16:11
3 Fenland Firestorm 16:30
4 WOW C 16:27
5 WOW B 16:30
6 Bristol Ball-istics 16:34
Division: 3
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 WOW E 16:78
2 Northants Falcons 16:76
3 Tails You Lose 16:45
4 Extreme Racers 16:59
5 WOW D 17:05
6 Aces Diamonds 17:31
Division: 4
Judge: Ryan Mills
Place Team Fastest Time
1 Solar Flare 17:36
2 Critical Impact Hit or Miss 17:30
3 Subsonic Saltires 17:08
4 Heads We Win 17:72
5 Revolutionary Action 17:66
6 Rotherham Rockets 17:49
Division: 5
Judge: Jenny Cousins
Place Team Fastest Time
1 Watson's Express 17:86
2 High Flyers On The Fly 17:51
3 WOW F 17:79
4 Extreme Acceleration 17:81
5 Bristol Ball-istic Rockets 18:19
6 Deva Dogmatix 18:13
Division: 6
Judge: Kristian Allcorn
Place Team Fastest Time
1 Comhlan Canines 17:92
2 Black Adders 17:33
3 Nuneaton Kestrels 17:58
4 Time Flyz 17:81
5 Eclipse Rising 18:55
6 TNT 18:57
Division: 7
Judge: Howard Campbell
Place Team Fastest Time
1 High Flyers Red Alert 17:65
2 Revolutionary Rumours 17:88
3 Brigg Muttley Mavericks 17:75
4 The Flying Scots Synergy 17:65
5 Solar Energy 18:31
6 Get Over It 17:63
Division: 8
Judge: William Whiteley
Place Team Fastest Time
1 Aces Rapids 18:05
2 WOW H 18:84
3 High Flyers Mayday 18:46
4 Ultrasonic Saltires 18:49
5 Reiver Rebels 18:53
6 Northants Hawks 18:55
Division: 9
Judge: Claire Kennedy
Place Team Fastest Time
1 Geordie Legends 18:81
2 Bristol Ball-istic Bombshells 18:99
3 WOW G 18:74
4 Aces Hearts 17:94
5 Rebound 18:67
6 Lichfield All Blacks 18:98
Division: 10
Judge: Michael Black
Place Team Fastest Time
1 TNT Dynamites 18:82
2 Brigg Muttley Mischief 18:67
3 Fenland Flash 19:44
4 Manx Missiles 19:06
5 Eclipse Explosion 19:26
6 Heads You Lose 19:23
Division: 11
Judge: Chloe Allcorn
Place Team Fastest Time
1 Rotherham Runaways 19:44
2 Carry On Racing 19:35
3 The Flying Scots Rorz 19:50
4 Wuff N Ready Runners 19:59
5 Dundee Dynamutz 21:57
6 Bristol Ball-istic Extraset 19:87
Division: 12
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 Watson's Prime Time 19:41
2 Keresley K9 Hoppers 19:56
3 Solar Winds 20:14
4 Northdene's Legend 20:83
5 Atomic 21:67
6 Saltire Stars 21:18
Division: 13
Judge: Richard Liversidge
Place Team Fastest Time
1 Fenland Gunfire 20:50
2 Extreme Wipeout 19:32
3 Scorchin' Rockets 20:39
4 Funky Freelancers 20:10
5 Nuneaton Owls 19:36
Division: 14
Judge: Joe Lamont
Place Team Fastest Time
1 The Flying Scots Toerags 20:43
2 Carry On Regardless 20:88
3 Watson's Stop Time 20:70
4 The Flying Scots Ginger Crumbles 22:15
Division: 15
Judge: Michael Black
Place Team Fastest Time
1 Geordie Barkers 21:69
2 Reiver Rioters 21:74
3 Aces Tic Tacs 21:08
4 Bristol Ball-istic Spitfires 22:05
5 Carry on Laughing 22:41
Division: 16
Judge: Chloe Allcorn
Place Team Fastest Time
1 Manx Very Much 23:12
2 Wuff N Ready Strollers 22:70
3 Keresley Colliers 23:14
4 Scorchin' Rebels 22:44
5 Reiver Rascals 21:14