Drax Sports & Social Club : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Keith Marshall
Place Team Fastest Time
1 Live Wires 16:92
2 Barking 4 Balls 17:26
3 Commandos Believe in Karma 17:01
4 Flying Dragons 17:51
5 Rotherham Rockets 17:12
6 Watson's Express 20:61
Division: 2
Judge: Rachel Short
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Missiles 17:79
2 Hatfield Hit & Run 17:51
3 Geordie Racers 17:96
4 Wire Flash 18:06
5 Magic Dragons 18:21
6 Muskerhound Marauders 19:83
Division: 3
Judge: Paula Merryman
Place Team Fastest Time
1 Shawcross Racers 18:22
2 Deva Dogmatix 18:26
3 Snap Dragons 18:45
4 Trigger Happy 18:35
5 Cleveland Comets 18:60
6 Furry Team Chaos! 18:87
Division: 4
Judge: Shian Corley
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Mavericks 19:21
2 Gofours Poachers 18:80
3 Running 4 Balls 18:80
4 Hatfield Hurricanes 18:93
5 Copper Wires 19:49
6 Paws 8 19:51
Division: 5
Judge: Val Currie
Place Team Fastest Time
1 Cleveland Hurricanes 19:60
2 The Doghouse 19:02
3 Watson's Prime Time 19:06
4 Sheffield Speeders 19:43
5 Reiver Raiders 19:68
Division: 6
Judge: Maureen Hendry
Place Team Fastest Time
1 DogStar Devils 19:98
2 Northlincs Never Say Die 19:22
3 Commandos on Exercise 19:17
4 Yorkshire Leapers 20:39
5 Rotherham Runaways 19:70
6 Bring Your Own Ball (BYOB) 18:78
Division: 7
Judge: Bob Haworth
Place Team Fastest Time
1 Dundee Locomotive 19:90
2 Wilmslow Coyotes 20:34
3 Reiver Reprobates 20:37
4 Brigg Muttley Mischief 20:48
5 Grasshopper Express 20:18
6 Sky Blue Dragons 22:67
Division: 8
Judge: Caz Higginson
Place Team Fastest Time
1 Northdene's Legend 20:04
2 Antics in Acceleration 20:25
3 Monster Mania 20:57
4 Shake dem Bones 19:89
5 Join the Revolution 19:81
6 Free Wheelers Fast 'n' Furious 19:19
Division: 9
Judge: Howard Campbell
Place Team Fastest Time
1 Watson's On Time 20:08
2 Linnotts Blue Jays 20:42
3 Hot Wires 20:41
4 Wilmslow Hyenas 20:49
5 Hatfield Hellraisers 19:82
6 Karma Chameleons 20:36
7 Carlisle Canines 20:50
Division: 10
Place Team Fastest Time
1 Thunder 20:19
2 Geordie Titans 20:81
3 Brid Bay Uniques 20:77
4 Peak Performers 21:50
5 Antics with Attitude 24:00
6 Whitley Wonders 21:43
Division: 11
Judge: Hazell Brown
Place Team Fastest Time
1 Furry Frenzy 20:90
2 Sheffield Swifts 21:06
3 Freewheelers Touch & Go 23:14
4 Grasshopper Gremlins 21:61
5 Cheshire Set 22:43
6 Muskerhound Myway 19:68
Division: 12
Judge: Kerry Sugden
Place Team Fastest Time
1 Commandos Home Guard 21:24
2 Yorkshire Bouncers 21:20
3 Fun Fanatics 21:59
4 Trigger Happy Troop 21:82
5 Paws 8 Pred8tors 22:68
6 The Cofi Bytes 21:03
Division: 13
Judge: William Whiteley
Place Team Fastest Time
1 Geordie Warriors 23:12
2 Monster Mayhem 23:01
3 Shawcross Minors 21:00
4 Sheffield Sharks 23:25
5 Brid Bay 23:31
6 Whiterose Wagtails 21:15
Division: 14
Judge: Sue North
Place Team Fastest Time
1 Hucknall Torkards 21:93
2 Doncaster Eastern Stars 22:61
3 Dig dem Bones 22:43
4 Trigger Happy Pals 23:48
5 Able Antics 23:60
6 BYOB Two 22:85
Division: 15
Judge: Michael Minich
Place Team Fastest Time
1 Reivers Roaming 23:34
2 Muskerhound Mutinears 22:95
3 Fun E Rascals 23:39
4 DogStar Diddy Dogs 23:86
5 Peta Bytes 25:08
6 Doghouse Hit 'n' Run 23:55
Division: 16
Judge: Liz Preston
Place Team Fastest Time
1 Gofour Imps 24:55
2 South Riding Vulcans 25:77
3 BYOB Chasers 26:29
4 Wire Links 24:76
5 Free Wheelers Need 4 Speed 26:93
6 Jumping 4 Balls 24:81