Driffield Showground : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Howard Campbell
Place Team Fastest Time
1 Live Wires 17:17
2 Commandos Believe in Karma 17:25
3 Flying Dragons 17:44
4 Barking 4 Balls 17:37
5 Mansfield Marnicks 17:97
6 Runcorn Raiders 17:35
Division: 2
Judge: Val Currie
Place Team Fastest Time
1 Notts Supadogs 17:75
2 Hatfield Hit & Run 17:84
3 Shawcross Racers 18:41
4 Brigg Muttley Missiles 17:72
5 Furry Team Chaos! 18:53
Division: 3
Judge: Andrew Short
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy 17:98
2 Runcorn Run-A-Ways 18:18
3 Muskerhound Marauders 18:01
4 Snap Dragons 18:36
6 Magic Dragons 18:38
6 Greetland Grasshoppers 18:76
Division: 4
Judge: Maureen Hendry
Place Team Fastest Time
1 Running 4 Balls 19:29
2 Geordie Racers 18:67
3 The Doghouse 19:00
4 Brigg Muttley Mavericks 19:01
5 Ready2Fly 19:59
6 Hatfield Hurricanes 19:97
Division: 5
Judge: Cheryl Quinn
Place Team Fastest Time
1 Copper Wires 18:80
2 Notts Supasonics 19:19
3 Electric Wires 19:62
4 Linnotts Blue Jays 20:49
5 Commandos at Ease 20:46
Division: 6
Judge: Michael Minich
Place Team Fastest Time
1 Yorkshire Leapers 19:87
2 Wilmslow Coyotes 20:41
3 Hot Wires 20:06
4 Sky Blue Dragons 21:55
5 Ready4EveryEventuality 21:24
Division: 7
Judge: Keith Marshall
Place Team Fastest Time
1 Hatfield Hellraisers 20:48
2 Free Wheelers Fast 'n' Furious 20:14
3 DogStar Dark Knights 19:49
4 Monster Mania 19:90
5 Shake dem Bones 20:36
6 Brigg Muttley Mischief 18:88
Division: 8
Judge: Caz Higginson
Place Team Fastest Time
1 Lomond Raiders 20:53
2 Northdene's Legend 20:46
3 Commandos Under Fire 20:09
4 Furry Mayhem 21:20
5 Runcorn Rebels 19:70
6 Karma Chameleons 21:03
Division: 9
Judge: Paul Wilson
Place Team Fastest Time
1 Brid Bay Uniques 20:89
2 Wilmslow Hyenas 20:80
3 Furry Frenzy 21:88
4 Geordie Warriors 21:51
5 Shawcross Minors 22:20
Division: 10
Judge: Sarah Wallace
Place Team Fastest Time
1 Fun Fanatics 21:84
2 Muskerhound Myway 21:66
3 Trigger Happy Gang 21:03
4 Brid Bay 21:43
5 Monster Mayhem 23:01
6 Freewheelers Touch & Go 24:73
Division: 11
Judge: Richard James
Place Team Fastest Time
1 Doncaster Eastern Stars 23:07
2 Dig dem Bones 24:03
3 Geordie Titans 22:19
4 DogStar Diddy Dogs 24:93
5 Yorkshire Bouncers 22:74
6 Linnotts Racers 24:55
Division: 12
Judge: Leanne Hyde
Place Team Fastest Time
1 Ra Ra Lomond 23:51
2 Notts supanaturals 23:26
3 Muskerhound Mutinears 23:73
4 Ready2Rock 24:30
5 Doghouse Hit 'n' Run 24:94
Division: 13
Judge: Kerry Sugden
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy Pals 22:47
2 Fun E Rascals 23:81
3 Jumping 4 Balls 24:17
4 Free Wheelers Need 4 Speed 25:24
5 South Riding Vulcans 27:76
6 Whiterose Wagtails 23:05
Division: 14
Judge: Adele Marshall
Place Team Fastest Time
1 Lomond Just Pure Whizzin 25:10
2 Wire Links 25:23
3 Ready2Rumble 25:91
4 Scarborough Happy Paws 27:92
5 Free Wheelers 28:04
6 Whiterose Bushytails 23:26