Newark Showground : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Andrew James
Place Team Fastest Time
1 WOW A 15:16
2 Revolution 16:34
3 Critical Impact 15:83
4 High Flyers 15:92
5 Tails We Win 16:01
6 WOW B 16:76
Division: 2
Judge: Andrew James
Place Team Fastest Time
1 Extreme Racers 16:74
2 WOW C 16:34
3 Get On It 17:47
4 WOW D 16:78
5 Storm Chasers 16:97
6 WOW E 17:25
Division: 3
Judge: Ryan Mills
Place Team Fastest Time
1 Tails You Lose 16:88
2 Rotherham Rockets 17:39
3 Watson's Express 17:70
4 Black Adders 16:96
5 Revolutionary Action 17:86
Division: 4
Judge: Paul Horton
Place Team Fastest Time
1 Fenland Firestorm 17:49
2 Heads We Win 17:67
3 Nuneaton Kestrels 18:20
4 Comhlan Canines 17:82
5 Carry On's 18:08
6 Northants Falcons 18:08
Division: 5
Judge: Ellen Barraclough
Place Team Fastest Time
1 Extreme Acceleration 17:84
2 Northants Hawks 18:99
3 Critical Impact Hit or Miss 18:16
4 WOW F 18:76
5 High Flyers Mayday 18:85
6 High Flyers Takeoff 37:71
Division: 6
Judge: David Flood
Place Team Fastest Time
1 Eclipse Rising 18:79
2 Watson's On Time 19:25
3 Gofours Poachers 19:20
4 Revolutionary Rumours 18:79
5 WOW G 18:75
Division: 7
Judge: Chloe Allcorn
Place Team Fastest Time
1 Phantom Fury 19:13
2 TNT Dynamites 19:39
3 Black Adders Go Forth 19:35
4 Atomic 19:87
5 Get Over It 19:23
6 High Flyers Red Alert 19:41
Division: 8
Judge: Nick Wales
Place Team Fastest Time
1 Heads You Lose 18:84
2 Nuneaton Owls 19:26
3 Wuff N Ready Runners 20:38
4 Eclipse Explosion 19:58
5 Delta Devolution 18:23
Division: 9
Judge: David Flood
Place Team Fastest Time
1 Lichfield All Blacks 19:62
2 Bring Your Own Ball (BYOB) 19:50
3 Fenland Wildfire 19:81
4 Rotherham Runaways 19:95
5 WOW H 18:98
6 Funky Phoenix 19:72
Division: 10
Judge: Kristian Allcorn
Place Team Fastest Time
1 Extreme Wipeout 20:07
2 Watson's Prime Time 21:18
3 Northants Kites 22:27
4 Revolutionary Riots 21:85
5 Carry On Racing 19:43
6 TOWIF Mucky Paws 24:37
Division: 11
Judge: Richard Liversidge
Place Team Fastest Time
1 Fenland Gunfire 21:11
2 BYOB Two 23:36
3 Lichfield Lonestars 22:09
4 Carry On Regardless 21:53
5 Delta Detrimental 21:22
6 Watson's Stop Time 22:73
Division: 12
Judge: Alicia Marsland
Place Team Fastest Time
1 Carry on Laughing 22:26
2 Wuff N Ready Strollers 24:05
3 BYOB Chasers 26:08
4 Gofour Imps 25:40