Epworth Showground, Doncaster : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Bob Haworth
Place Team Fastest Time
1 Live Wires 16:93
2 Commandos Believe in Karma 17:38
3 Coventry Racers 17:63
4 Flying Dragons 17:02
5 Runcorn Raiders 17:32
Division: 2
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Missiles 17:70
2 Hatfield Hit & Run 17:70
3 Notts Supadogs 17:71
4 Shawcross Racers 18:59
5 Wire Flash 18:22
6 Harvey's Calverley Hooligans 19:27
Division: 3
Judge: Michael Minich
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy 17:93
2 Snap Dragons 18:37
3 Cleveland Comets 18:53
4 Magic Dragons 18:58
5 Furry Team Chaos! 18:43
Division: 4
Judge: Rachel Short
Place Team Fastest Time
1 Greetland Grasshoppers 18:36
2 Hatfield Hurricanes 19:11
3 Runcorn Run-A-Ways 17:98
4 The Doghouse 18:65
5 Muskerhound Marauders 18:84
6 Eclipse on Fire 18:56
Division: 5
Judge: Louise Satchwell
Place Team Fastest Time
1 Eclipse Explosion 19:45
2 Brigg Muttley Mavericks 19:17
3 Copper Wires 18:79
4 Phantom Fury 19:38
5 Sheffield Speeders 19:81
Division: 6
Judge: Howard Campbell
Place Team Fastest Time
1 Commandos Tooting the Colours 19:69
2 Notts Supasonics 19:39
3 DogStar Devils 20:18
4 Nuneaton Bees 19:84
5 Fearless Flyballers 19:13
Division: 7
Judge: Stuart Harrison
Place Team Fastest Time
1 Linnotts Blue Jays 20:28
2 Sky Blue Dragons 20:07
3 Brigg Muttley Mischief 20:15
4 Grasshopper Express 20:40
5 Join the Revolution 21:53
6 Bring Your Own Ball (BYOB) 18:89
Division: 8
Judge: Dawn Larkin
Place Team Fastest Time
1 Bytes Bite Back 19:79
2 Hot Wires 19:97
3 Hatfield Hellraisers 20:37
4 Runcorn Rebels 20:01
5 Commandos Tootal Respect 20:53
6 Free Wheelers Fast 'n' Furious 19:40
Division: 9
Judge: Nikki Manley
Place Team Fastest Time
1 Karma Chameleons 20:38
2 Thunder 20:37
3 Northlincs 20:76
4 Coventry Dodgers 20:99
5 Peak Performers 21:85
6 Nuneaton Dodgers 20:04
Division: 10
Judge: Maureen Hendry
Place Team Fastest Time
1 Sheffield Swifts 20:71
2 Furry Frenzy 20:71
3 Freewheelers Touch & Go 22:00
4 Grasshopper Gremlins 22:24
5 Calverley Chasers 22:81
Division: 11
Judge: Adele Marshall
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy Troop 21:91
2 Shawcross Minors 22:58
3 Sheffield Sharks 22:93
4 Calverley Lord Paws 22:64
Division: 12
Judge: Richard James
Place Team Fastest Time
1 Doncaster Eastern Stars 22:35
2 Muskerhound Myway 23:21
3 BYOB Two 22:84
4 Doghouse Hit 'n' Run 23:50
5 Wharfedale Wombles 24:55
6 DogStar Diplomats 25:42
Division: 13
Judge: Caz Higginson
Place Team Fastest Time
1 Hucknall Torkards 22:91
2 Notts supanaturals 23:82
3 Linnotts Racers 24:62
4 BYOB Chasers 25:34
5 Whiterose Wagtails 21:68
Division: 14
Judge: Andrew Short
Place Team Fastest Time
1 Byte Marks 24:15
2 Wire Springs 23:26
3 Free Wheelers 25:25
4 Free Wheelers Need 4 Speed 26:20
5 Whiterose Curlytails 24:06