BFA Indoor Championships, Newark Showground : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Jason Baker
Place Team Fastest Time
1 Supersonic Saltires 15:68
2 High Flyers 15:60
3 WOW Powerdogs 15:92
4 Tails We Win 16:03
5 Aces 16:01
6 Revolution 16:37
Division: 2
Judge: Jason Baker
Place Team Fastest Time
1 Bristol Ball-istics 16:67
2 Knebworth Twisters 16:74
3 Heads You Lose 17:15
4 WOW Superdogs 17:09
5 WOW Underdogs 16:88
6 Extreme Racers 16:86
Division: 3
Judge: Val Currie
Place Team Fastest Time
1 Heads We Win 17:22
2 Blazin Dragons 17:37
3 Extreme Acceleration 17:40
4 Rotherham Runners 17:54
5 WOW Wonderdogs 15:73
Division: 4
Judge: Scott Harrison
Place Team Fastest Time
1 Aces Diamonds 17:33
2 Carry On's 17:42
3 Revolutionary Action 17:22
4 WOW Overdogs 17:68
5 Watson's Express 17:88
6 High Flyers On The Fly 17:88
Division: 5
Judge: Dave Long
Place Team Fastest Time
1 Comhlan Canines 17:67
2 Storm Force 17:51
3 Fenland Firestorm 17:52
4 Bristol Ball-istic Rockets 17:87
5 High Flyers Takeoff 17:44
6 Magic Dragons 18:14
Division: 6
Judge: Andrew James
Place Team Fastest Time
1 Revolutionary Rumours 18:16
2 Hypersonic Saltires 17:80
3 Brigg Muttley Missiles 18:14
4 Reiver Rebels 18:44
5 Tails Flip 'n' Win 18:01
6 High Flyers Mayday 18:95
Division: 7
Judge: Ellen Barraclough
Place Team Fastest Time
1 WOW Thunderdogs 18:55
2 Extreme Wipeout 18:67
3 Get Over It 18:70
4 Commandos on Manoeuvres 17:54
5 The Flying Scots Synergy 18:95
Division: 8
Judge: Rachel Short
Place Team Fastest Time
1 Watson's Prime Time 18:63
2 Karma Bites 19:13
3 Brigg Muttley Mavericks 19:41
4 Reiver Rioters 19:96
5 Fenland Hellfire 19:37
6 Heads or Tails 19:55
Division: 9
Judge: Leanne Hyde
Place Team Fastest Time
1 Time Flyz 19:07
2 High Flyers Turbulence 19:12
3 High Flyers Red Alert 19:33
4 Fenland Flash 19:47
5 Reiver Renegades 21:79
6 Lichfield All Blacks 19:27
Division: 10
Judge: Maureen Hendry
Place Team Fastest Time
1 Saltires Sonic Boom 19:27
2 The Flying Scots Rorz 19:90
3 Carry On Racing 19:83
4 Rotherham Runaways 20:22
5 Sky Blue Dragons 19:67
Division: 11
Judge: Tony James
Place Team Fastest Time
1 Wuff N Ready Runners 19:76
2 Commandos on Patrol 20:23
3 WOW Strollerdogs 19:42
4 Keresley K9 Hoppers 20:52
5 Dundee Locomotive 19:39
Division: 12
Judge: Rachel Child
Place Team Fastest Time
1 Carry On Regardless 20:36
2 Funky Phoenix 20:01
3 Commandos Black Ops 20:33
4 Brigg Muttley Mischief 21:33
5 Brid Bay Uniques 21:90
Division: 13
Judge: Darryl Ogden
Place Team Fastest Time
1 Fenland Gunfire 21:86
2 Revolutionary Riots 21:95
3 Wuff N Ready Strollers 22:05
4 Keresley Colliers 23:28
5 The Flying Scots Toerags 21:13