Just Dogs Live, Peterborough : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Donna Culley
Place Team Fastest Time
1 Nene Valley Rapids 16:55
2 Wicked 16:66
3 Aces Wild 17:28
4 Aces 16:18
5 Knebworth Twisters 17:24
6 Mansfield Marnicks 17:42
Division: 2
Judge: Jenny Knight
Place Team Fastest Time
1 Coventry Racers 17:63
2 Fenland Inferno 17:26
3 Aces Diamonds 17:43
4 Mad Mutts 17:97
5 Cambridgeshire Canines 17:56
6 Racing Herts 17:86
Division: 3
Judge: Ellen Schofield
Place Team Fastest Time
1 Leicester Lunatics 17:79
2 Hinckley Hooligans 17:80
3 Ramsden Ravers 18:04
4 Ramsden Rockers 18:57
5 Fenland Hellfire 19:06
6 Essex Echoes 16:99
Division: 4
Judge: Mark Peck
Place Team Fastest Time
1 Pounding Herts 18:53
2 Wicked Elite 18:71
3 Ball Busters 18:89
4 Quantum Mechanics 18:43
5 Mansfield Mutants 19:68
Division: 5
Judge: Jillian Head
Place Team Fastest Time
1 Aces Hearts 18:50
2 Molten Magnets 18:66
3 Cambridgeshire Catapults 19:31
4 Nene Valley Sprinters 18:85
5 Fenland Flash 21:48
Division: 6
Judge: Andrew Worrall
Place Team Fastest Time
1 Coventry Blues 18:63
2 On the Wicked Side 19:48
3 Essex Epics 18:88
4 Hinckley Heelers 19:73
5 Wicked Collective 21:71
6 Essex Eccentrics 20:11
Division: 7
Judge: Bill Reast
Place Team Fastest Time
1 Molten Minstrels 19:57
2 Ramsden Rewind 19:30
3 Relentless Rebound 19:68
4 Midshires Mud Pack 19:96
5 Running 4 Mutts 20:18
Division: 8
Judge: Sam Bawden
Place Team Fastest Time
1 Rocksteady Magic 20:13
2 Aces Rapids 20:75
3 Hinckley Hounds 21:12
4 Relentless Pursuit 21:23
5 Essex Expectations 21:32
Division: 9
Judge: Kelly Murdoch
Place Team Fastest Time
1 Loud Crowd 20:01
2 Cambridgeshire Cannons 20:58
3 Molten Munsters 21:04
4 Striking Herts 21:27
5 Cambridgeshire Crossbows 21:35
6 Aces Dominos 21:67
Division: 10
Judge: Erica Steele
Place Team Fastest Time
1 Coventry Dodgers 21:64
2 Cambridgeshire Crusaders 21:56
3 Ramsden Reelers 22:04
4 Hotshots Harriers 20:66
5 Quantum Stride 22:02
6 WaggytailEnders 23:20
Division: 11
Judge: Richie O'Neill
Place Team Fastest Time
1 Beating Herts 23:15
2 Molten Muzzles 21:55
3 Molten Meteors 22:99
4 Midshires Mud Larks 22:73
5 Fenland Gunfire 24:58
6 Wicked Wobblers 24:59
Division: 12
Judge: Christina Hatcher
Place Team Fastest Time
1 Ramsden Rollers 23:87
2 Ball Buster Babies 22:73
3 Fun 4 Mutts 25:70
4 Nene Valley Relays 23:90
5 Hotshots Hawks 25:46