Whites Nurseries, Earls Barton : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: David Flood
Place Team Fastest Time
1 Cambridgeshire Canines 17:74
2 Nene Valley Rapids 16:90
3 Aces 16:85
4 Wild West Black & Whites 18:02
5 Racing Herts 18:03
6 Aces Wild 17:55
Division: 2
Judge: Michael Black
Place Team Fastest Time
1 Fenland Inferno 17:63
2 Comhlan Canines 18:37
3 Ramsden Ravers 17:98
4 Hinckley Hooligans 18:25
5 Northants Falcons 18:16
6 Black Adders 16:99
Division: 3
Judge: Kelly Murdoch
Place Team Fastest Time
1 Aces Diamonds 18:34
2 Molten Magnets 18:61
3 Leicester Lunatics 18:43
4 Cambridgeshire Catapults 19:59
5 Mad Mutts 18:02
6 Coventry Spires 18:95
Division: 4
Judge: Mark Peck
Place Team Fastest Time
1 Ramsden Rockers 18:58
2 Mad Mutt-leys 18:72
3 Nene Valley Sprinters 18:99
4 Pounding Herts 18:80
5 Marboodogz 20:16
6 Northants Hawks 19:92
Division: 5
Judge: Roger Batten
Place Team Fastest Time
1 Hinckley Heelers 19:18
2 Relentless Rebound 19:55
3 Running 4 Mutts 19:99
4 Fenland Flash 20:50
5 InnerWolf 20:23
Division: 6
Judge: Ellen Schofield
Place Team Fastest Time
1 Molten Minstrels 19:83
2 Wuff N Ready Runners 20:06
3 Black Adders Go Forth 20:03
4 Midshires Mud Pack 20:53
5 Hotshots Harriers 22:58
Division: 7
Judge: Sam Bawden
Place Team Fastest Time
1 Banbury Cross Bandits 20:20
2 Rocksteady Mojo 19:55
3 Molten Metals 21:56
4 Wild West Mustangs 20:63
5 Ramsden Rewind 20:72
6 WaggytailEnders 21:34
Division: 8
Judge: Richie O'Neill
Place Team Fastest Time
1 Atomic 19:85
2 Aces Tic Tacs 20:84
3 Cambridgeshire Cannons 21:21
4 Crossroads Crackpots 21:22
5 Molten Marvels 21:26
6 Hinckley Hounds 21:88
Division: 9
Judge: Dale Cave
Place Team Fastest Time
1 Cambridgeshire Crossbows 21:12
2 Relentless Revolution 20:86
3 Northants Harriers 22:54
4 Wuff N Ready Strollers 22:91
5 Ginger Mutts 20:37
6 Quantum Mechanics 18:62
Division: 10
Judge: Paul Horton
Place Team Fastest Time
1 Ramsden Reelers 21:39
2 Cambridgeshire Crusaders 21:25
3 Keresley K9 Hoppers 21:63
4 Scallywags 21:57
5 Scorchin' Rebels 22:42
Division: 11
Judge: Jillian Head
Place Team Fastest Time
1 Molten Muzzles 22:15
2 Beating Herts 22:30
3 Crossroads 22:47
4 The Abbots 23:45
5 Aces Dominos 20:18
Division: 12
Judge: Christina Hatcher
Place Team Fastest Time
1 Molten Magic 22:67
2 Fun 4 Mutts 23:75
3 Fenland Gunfire 22:14
4 Tafs Turbos 23:29
5 Quantum Stride 21:90
Division: 13
Judge: Michael Black
Place Team Fastest Time
1 Loud and Proud 24:23
2 Wild West Specials 24:96
3 Ramsden Rollers 24:25
4 Keresley Colliers 25:58
5 Nene Valley Relays 35:20