Padworth Village Hall, Nr Reading : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Penny Charlton
Place Team Fastest Time
1 Bristol Ball-istics 16:77
2 Racing Herts 17:44
3 Jets 16:75
4 Flea Jumperz 17:46
5 Nene Valley Rapids 16:49
6 FourPaws Racing 17:65
7 Solar Flare 18:04
Division: 2
Judge: Jason Baker
Place Team Fastest Time
1 Nene Valley Sprinters 17:56
2 Kennet Zingers 17:70
3 Bassett Jelly Beans 17:99
4 Wild West Black & Whites 18:05
5 Jet Streams 17:86
6 Essex Echoes 17:84
Division: 3
Judge: Nicola McCoy
Place Team Fastest Time
1 Bristol Ball-istic Rockets 17:93
2 Bassett Torpedoes 18:30
3 Somerset Scrumpys 18:64
4 Shooting Star Comets 18:40
5 Wicked 18:84
6 Barkshire Bandits 22:49
Division: 4
Judge: Nicky James
Place Team Fastest Time
1 Power Jets 19:12
2 Up and Running Ricochets 18:24
3 Flea Hopperz 18:35
4 Radical 18:75
5 Kennet Kites 19:06
6 All4One on the Fly 19:74
Division: 5
Judge: Zara Silver
Place Team Fastest Time
1 Wild West Misfits 19:22
2 Fast Lane 4x4's 18:88
3 Scrumpy Rascals 19:12
4 FourPaws Mixing 19:59
5 Bassett Tutti Fruitti's 18:60
6 Ramsden Hadaball 18:27
7 Bristol Ball-istic Bombshells 19:32
Division: 6
Judge: Katie Moffat
Place Team Fastest Time
1 Buccaneers 19:75
2 Nene Valley Cruisers 19:04
3 Shooting Star Moonies 19:09
4 Phantom Jets 19:61
5 4 The Love Of Collies 19:71
6 Essex Expectations 18:90
Division: 7
Judge: Jane Baker
Place Team Fastest Time
1 Box Clever 19:76
2 Waggytails Flyball 20:00
3 The Sussex Speedy Screamers 20:28
4 On the Wicked Side 20:47
5 The Sussex Torpedos 21:01
6 Up and Running 20:94
Division: 8
Judge: Michael Black
Place Team Fastest Time
1 Banbury Cross Paws for Thought 19:76
2 Hampshire Hicks 19:91
3 Kennet Kestrels 20:04
4 Flea Sprayz 20:02
5 Bristol Ball-istic Extraset 20:99
6 FourPaws On The Move 21:85
Division: 9
Judge: Chris Mace
Place Team Fastest Time
1 Wild West Mustangs 20:63
2 Crossfire 19:73
3 Barkshire Bambinos 21:59
4 4 The Love of Huskies 21:68
5 WaggytailEnders 24:02
6 Shooting Star Jokers 22:58
Division: 10
Judge: Andrew Worrall
Place Team Fastest Time
1 Furbeez 20:66
2 Scrumpy Dash 19:85
3 Flea Powderz 20:32
4 Shooting Star Rockets 20:70
5 Essex Express 21:41
6 Radical Revellers 22:00
Division: 11
Judge: Erica Steele
Place Team Fastest Time
1 Ramsden Jump To It 20:95
2 Essex Extras 22:06
3 Just Jets 21:05
4 Bassett Dynamites 20:67
5 The Sussex Speedos 21:81
6 Pounding Herts 19:95
Division: 12
Judge: Tony James
Place Team Fastest Time
1 Banbury Cross Paws on the Go 20:80
2 Up and Running Riff Raff 21:71
3 Bristol Ball-istic Bombers 20:92
4 Box Sprinters 21:58
5 Nene Valley Relays 20:95
6 Hotshots Harriers 21:23
Division: 13
Judge: Wayne O'Rourke
Place Team Fastest Time
1 Bassett Allsorts 22:45
2 Crossfire Crackers 22:78
3 BuccFly 22:55
4 Beating Herts 23:10
5 Wicked Wobblers 24:30
6 Scrumpy Gold 23:44
Division: 14
Judge: Trudy Boakes
Place Team Fastest Time
1 Four In The Fast Lane 22:26
2 Wild West Specials 23:19
3 Ramsden Twist & Shout 24:00
4 Bassett Jelly Atrics 23:64
5 Flea Scratcherz 24:06
Division: 15
Judge: Sonya Taylor
Place Team Fastest Time
1 Crossfire Chaos 24:92
2 Hotshots Hit 'n' Run 23:51
3 Scrumpy Jacks 25:60
4 Bristol Ball-istic Missiles 25:93
6 Banbury Cross Paws for a Moment 23:84