Eggborough Sports & Social Club, Goole : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Howard Campbell
Place Team Fastest Time
1 Mansfield Marnicks 16:80
2 Commandos Believe in Karma 16:93
3 Trigger Happy 17:88
4 Rotherham Rockets 17:23
5 Hatfield Hit & Run 17:76
6 Brigg Muttley Missiles 17:96
Division: 2
Judge: Leanne Hyde
Place Team Fastest Time
1 Greetland Grasshoppers 18:29
2 Shawcross Racers 18:26
3 Eclipse Rising 18:44
4 Gofours Poachers 19:10
5 Hatfield Hurricanes 18:93
6 The Doghouse 18:98
Division: 3
Judge: Andrew Short
Place Team Fastest Time
1 Watson's On Time 19:14
2 Brigg Muttley Mavericks 19:12
3 Furry Team Chaos! 18:98
4 Sheffield Speeders 19:29
5 Eclipse Explosion 19:48
6 Free Wheelers Fast 'n' Furious 19:84
Division: 4
Judge: Richard James
Place Team Fastest Time
1 Bytes Bite Back 19:46
2 Rotherham Runaways 19:46
3 Zebedee Springers 19:53
4 Thunder 19:67
5 Cleveland Hurricanes 19:75
6 Commandos at Ease 20:19
Division: 5
Judge: Kerry Sugden
Place Team Fastest Time
1 Watson's Prime Time 19:70
2 DogStar Dark Knights 19:40
3 Paws 8 19:01
4 Hatfield Hellraisers 20:59
5 Linnotts Blue Jays 20:70
6 Shake dem Bones 20:11
Division: 6
Judge: Sue North
Place Team Fastest Time
1 Northdene's Legend 20:01
2 Grasshopper Express 21:45
3 Furry Frenzy 21:63
4 Brigg Muttley Mischief 21:78
5 Commandos on Manoeuvres 20:93
Division: 7
Judge: Liz Preston
Place Team Fastest Time
1 Northlincs 20:85
2 Watson's Stop Time 19:81
3 Monster Mania 20:75
4 Commandos Black Ops 20:91
5 Karmageddon 20:57
6 Sheffield Swifts 20:73
Division: 8
Judge: Rachel Short
Place Team Fastest Time
1 Grasshopper Gremlins 21:24
2 Peak Performers 21:54
3 Trigger Happy Troop 21:44
4 Fun Fanatics 22:30
5 Wilmslow Jackals 22:64
6 Shawcross Minors 22:28
7 Northdene's Need for Speed 27:65
Division: 9
Judge: Andrew James
Place Team Fastest Time
1 Cheshire Set 22:79
2 Trigger Happy Crew 22:33
3 Doncaster Eastern Stars 22:89
4 Hucknall Torkards 21:77
5 Sheffield Sharks 22:76
6 Springers 28:28
Division: 10
Judge: Caz Higginson
Place Team Fastest Time
1 DogStar Diplomats 24:39
2 Byte Marks 23:68
3 Dig dem Bones 22:98
4 Paws 8 Pred8tors 23:53
5 Whiterose Bushytails 23:69
6 Doghouse Hit 'n' Run 23:80
7 Monster Mayhem 23:75
Division: 11
Judge: Michael Minich
Place Team Fastest Time
1 South Riding Vulcans 24:19
2 Gofour Imps 25:24
3 Linnotts Racers 25:10
4 Free Wheelers Need 4 Speed 25:84
5 Whiterose Wacky Woofers 27:31
6 Free Wheelers 27:95