Epworth Showground, Doncaster : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Andrew Short
Place Team Fastest Time
1 Storm Chasers 16:90
2 Flying Dragons 16:68
3 Live Wires 16:95
4 Fearless Flyballers 17:01
5 Brigg Muttley Missiles 17:53
6 Revolution 16:92
Division: 2
Judge: Jess Norman
Place Team Fastest Time
1 Hatfield Hit & Run 17:40
2 Runcorn Raiders 17:24
3 Brigg Muttley Mayhem 18:09
4 Storm Force 18:26
5 The Doghouse 18:26
6 Nuneaton Flyers 19:25
Division: 3
Judge: Michael Minich
Place Team Fastest Time
1 Cleveland Comets 18:19
2 Greetland Grasshoppers 17:85
3 Revolutionary Action 18:02
4 Reiver Reprobates 18:20
5 Magic Dragons 18:54
6 Coventry Racers 18:49
Division: 4
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 Hatfield Hyperdogs 17:58
2 Wire Flash 18:64
3 Copper Wires 18:69
4 Hatfield Hyperactive 18:80
5 Paws 8 Pred8tors 18:70
6 Runcorn Run-A-Ways 18:80
Division: 5
Judge: Cat Connor
Place Team Fastest Time
1 Shawcross Racers 18:24
2 Grasshopper Express 19:27
3 Electric Wires 19:31
4 Flying 4 Balls 19:29
5 Alpha Dogz 19:37
6 Harvey's Calverley Hooligans 19:37
Division: 6
Judge: Adele Marshall
Place Team Fastest Time
1 DogStar 19:10
2 Commandos on Manoeuvres 19:19
3 Gofours Poachers 19:69
4 BYOB Two 19:85
5 Wilmslow Jackals 20:40
6 Blazin Dragons 18:30
Division: 7
Judge: Hazell Brown
Place Team Fastest Time
1 Furry Dust 19:61
2 Trigger Happy Gang 19:45
3 Freewheelers Full Frottle 20:02
4 Nuneaton Bees 19:72
5 Runcorn Rebels 20:37
6 Calverley Cool Runnings 20:58
Division: 8
Judge: Maureen Hendry
Place Team Fastest Time
1 Commandos on Patrol 20:25
2 Wuff N Ready Runners 19:83
3 Brigg Muttley Mavericks 19:94
4 Sheffield Speeders 19:87
5 DogStar Devils 20:45
Division: 9
Judge: Sally Warren
Place Team Fastest Time
1 Karma Blue 19:39
2 Yorkshire Rockets 19:31
3 Sky Blue Dragons 20:63
4 Cleveland Hurricanes 19:31
5 Linnotts Blue Jays 20:65
6 Hot Wires 20:70
Division: 10
Judge: Darryl Ogden
Place Team Fastest Time
1 Monster Mafia 20:27
2 Hatfield Hypertension 20:59
3 Northdene's Legend 20:60
4 Furry Nuffs 20:62
5 Grasshopper Gremlins 19:97
6 Reiver Rioters 20:54
Division: 11
Judge: Howard Campbell
Place Team Fastest Time
1 Commandos Black Ops 21:20
2 Brigg Muttley Mischief 21:14
3 Hatfield Hellraisers 20:40
4 Trigger Happy Pals 22:49
5 Kestrel Bombers 20:28
Division: 12
Judge: Keith Marshall
Place Team Fastest Time
1 Jumping 4 Balls 22:17
2 Shawcross Sprinters 22:58
3 Frost Bytes 22:60
4 Gofour Yellowbellies 23:36
5 Brid Bay 20:05
6 Sheffield Sharks 20:58
Division: 13
Judge: Bob Haworth
Place Team Fastest Time
1 Coventry Dodgers 21:57
2 Karmageddon 20:49
3 Nottingham Hoods 22:26
4 Calverley Chasers 21:80
5 Wire Springs 22:85
6 Peak Performers 22:29
Division: 14
Judge: Stuart Harrison
Place Team Fastest Time
1 Alpha Bedlam 22:72
2 Cookie Monsters 22:98
3 Free Wheelers 24:92
4 BYOB Chasers 23:80
5 Revolutionary Rumours 20:47
Division: 15
Judge: Philip Dunford
Place Team Fastest Time
1 Paws 8 Tumbling Monkeys 23:24
2 Doncaster Eastern Stars 24:40
3 DogStar Diddy Dogs 24:24
4 Gofour Imps 26:04
5 Hucknall Torkards 24:56
6 Doghouse Hit 'n' Run 22:52
Division: 16
Judge: Caz Higginson
Place Team Fastest Time
1 Calverley Lord Paws 23:28
2 Byte Marks 24:81
3 Whiterose Curlytails 24:32
4 Brid Bay Rizing 27:41