Whites Nurseries, Earls Barton : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Donna Culley
Place Team Fastest Time
1 Aces Wild 17:26
2 Aces on Deck 17:43
3 Cambridgeshire Canines 17:20
4 Nuneaton Flyers 17:37
5 Hinckley Hooligans 17:61
6 Knebworth Tornadoes 18:49
Division: 2
Judge: Jenny Knight
Judge: Jenny Knight
Place Team Fastest Time
1 Coventry Racers 17:91
2 Nene Valley Rapids 17:72
3 Cambridgeshire Catapults 18:40
4 Molten Magnets 18:38
5 Aces Diamonds 18:74
6 Aces Rapids 20:49
Division: 3
Judge: Roger Batten
Place Team Fastest Time
1 Northants Phoenix 18:62
2 Coventry Blues 18:93
3 Essex Echoes 18:67
4 Wuff N Ready Racers 18:70
5 Relentless Rebound 19:08
6 Nene Valley Sprinters 19:52
Division: 4
Judge: Dale Cave
Place Team Fastest Time
1 WOW B 19:06
2 Cambridgeshire Cannons 18:86
3 InnerWolf 19:18
4 Aces Hearts 19:05
5 Hinckley Heelers 19:22
6 Fenland Inferno 20:17
7 Gofours Poachers 20:36
Division: 5
Judge: John Ward
Place Team Fastest Time
1 Molten Marvels 19:38
2 Molten Minstrels 20:06
3 Nuneaton Bees 20:43
4 Running 4 Mutts 20:55
5 Wuff N Ready Striders 20:74
6 Dukes Barking Balls 19:39
Division: 6
Judge: Richie O'Neill
Place Team Fastest Time
1 Molten Meteors 20:30
2 Gofour Yellowbellies 20:31
3 Covert Catapults 20:84
4 Knebworth Thunderpaws 20:91
5 Mad Mutt-leys 21:34
6 Kiddy Monsters 19:47
Division: 7
Judge: David Flood
Place Team Fastest Time
1 Waggytails Flyball 20:30
2 Northants Osprays 19:62
3 Cambridgeshire Crossbows 20:46
4 Coventry Dodgers 20:82
5 Midshires Mud Pack 22:31
6 Essex Expectations 20:94
7 Wuff N Ready Strollers 22:92
Division: 8
Judge: Kevin Sutton
Place Team Fastest Time
1 Hinckley Hounds 21:29
2 Relentless Revolution 21:13
3 Keresley K9 21:52
4 Molten Muzzles 21:80
5 Scorchin' Rockets 23:90
6 Ginger Mutts 24:34
Division: 9
Judge: Stuart Harrison
Place Team Fastest Time
1 Molten Munsters 21:98
2 Northants Buzzards 21:46
3 Fenland Flaggers 22:14
4 Cambridgeshire Cavalry 22:81
5 Hotshots Hotstuff 21:52
Division: 10
Judge: Ellen Schofield
Place Team Fastest Time
1 Crossroads 22:41
2 Essex Essentials 22:78
3 Onley Inlaws 24:06
4 Dukes Inbetweeners 22:53
5 Molten Monarchs 24:59
6 Nene Valley Relays 23:96
Division: 11
Judge: Kahn Lowe
Place Team Fastest Time
1 Happy Humbugs 23:95
2 Keresley Colliers 23:64
3 Gofour Imps 25:46
4 Fun 4 Mutts 23:32
5 WTF Happened 25:14
6 Scallywags 40:22