Paws in the Park, Detling Showground : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: David Flood
Place Team Fastest Time
1 Aces 16:79
2 Shooting Stars 17:31
3 High Flyers Takeoff 17:29
4 Aces Wild 17:41
5 Shooting Star Comets 18:45
6 Delta Destroyers 17:91
Division: 2
Judge: Margaret Collingwood
Place Team Fastest Time
1 Flea Jumperz 17:88
2 Ball Busters 18:10
3 Overseas Guests 17:94
4 High Flyers On The Fly 17:83
5 Wicked 18:52
6 High Flyers Mayday 18:65
Division: 3
Judge: Jason Baker
Place Team Fastest Time
1 Aces Diamonds 19:04
1 Knebworth Tornadoes 18:07
2 Barkshire Bandits 18:31
2 Hatfield Hit & Run 18:18
3 Delta Dipsticks 18:83
3 Alpha Dogz 18:51
4 High Flyers Aim High 18:70
4 Harvey's Calverley Hooligans 18:60
5 Mansfield Moonshines 18:65
5 Aces Hearts 18:63
6 Ball Buster Bandits 19:24
Division: 4
Judge: Kristian Allcorn
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy Crew 18:70
1 Jet Streams 18:26
2 Hatfield Hyperdogs 19:06
2 Fenland Flash 19:19
3 DogStar 19:39
3 Funky Fidos Flyballers 19:20
4 Notts Supasonics 19:38
4 Fast Lane 4x4's 19:68
5 Running 4 Balls 19:63
5 Barkshire Bullets 20:45
6 Hinckley Heelers 19:13
6 Extrabuccs 20:75
Division: 5
Judge: Matthew Clarricoates
Place Team Fastest Time
1 Shooting Star Jokers 19:70
2 Flea Powderz 19:91
3 Underdogs 20:12
4 Aces Tic Tacs 19:97
5 The Sussex Torpedos 19:76
6 High Flyers Red Alert 20:98
Division: 6
Judge: Zara Silver
Place Team Fastest Time
1 Phantom Jets 20:29
1 Hatfield Hijakers 19:93
2 Up and Running 21:00
2 Commandos on Patrol 20:51
3 Ball Buster Bouncers 20:96
3 Alpha Bedlam 21:56
4 Four In The Fast Lane 22:41
4 20:70
5 Fenland Inferno 21:27
5 Northdene's Rapid Rainstorm 20:10
6 Wicked Collective 22:38
6 Extreme Wipeout 19:09
Division: 7
Judge: Sharon Allcorn
Place Team Fastest Time
1 Fantastic 4 21:81
2 Heads or Tails 21:70
3 Shooting Star Rebels 21:09
4 Funky Fidgets 21:27
5 Aces Dominos 20:71
6 Funky Fourlegs 21:33
Division: 8
Judge: Erica Steele
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy Chums 20:95
1 Up and Running Rabble 22:15
2 Notts supanaturals 21:46
2 Waggytails Flyball 22:37
3 Hotshots 22:85
3 Furry Mayhem 20:62
4 Hinckley Hounds 21:28
4 Underdogs Unleashed 24:02
5 Honey Monsters 21:22
5 Delta Flyers 21:32
6 Southdowns Spitfires 20:75
Division: 9
Judge: Andrew Worrall
Place Team Fastest Time
1 The Mavericks 21:16
1 Just Jets 22:77
2 DogStar Diplomats 21:88
2 The Dons 22:42
3 Jumping 4 Balls 22:82
3 Ball Buster Babies 24:44
4 Extreme Insanity 23:54
4 Don Perignons 25:91
5 Calverley Canine Crusaders 22:00
5 BuccFizz 21:89
6 Wicked Evolution 28:96